Close

DJ czy zespół muzyczny?

Organizując przyjęcie okolicznościowe, urodziny czy wesele należy pamiętać, że kluczem do udanej zabawy jest nie tylko muzyka, ale również sposób prowadzenia imprezy, zdolność wpasowania się tematycznie w jej klimat jak i umiejętność dopasowania rodzaju muzyki do wieku i gustu gości. I tu właśnie zazwyczaj pojawia się dylemat – wynająć zespół muzyczny czy skorzystać z usług DJ-a?

Wesela, jubileusze, imprezy urodzinowe, bankiety czy zabawy karnawałowe to miejsca, w których dochodzi do spotkania ludzi różniących się wiekowo, czasem kulturowo, a zdarza się, że także wyznaniowo czy narodowościowo. Stare powiedzenie głosi, że muzyka łagodzi obyczaje, jednak żadna muzyka nic nie zdziała jeśli prowadzący imprezę nie będzie miał za grosz wyczucia smaku i intuicji. Dobry DJ czy zespół muzyczny musi więc wyróżniać się dużą wyobraźnią, być kreatywny, śmiały, a jeśli do tego będzie potrafił wyczuć czego oczekują od niego uczestnicy zabawy, porwie za sobą tłumy.

Bawić można się więc wybornie zarówno tam gdzie gra zespół muzyczny jak i na imprezie prowadzonej przez profesjonalnego DJ-a. Pod warunkiem, że wynajęta przez nas osoba będzie pełna pasji, doświadczona i będzie znała się na tym co robi.

Warto wybrać dj'a na wesele

Wybierając DJ-a…

Wybierając DJ-a na wesele i nie tylko, mamy pewność, że podczas imprezy nasi goście usłyszą oryginalne teksty piosenek z autentyczną melodią. Nie zostaniemy zaskoczeni niemiłym dla ucha fałszem pani wokalistki czy zmianą melodii przez jednego z członków zespołu, który w przypływie natchnienia dał się ponieść zupełnie sprzecznym z naszymi gustami prądom. Plusem przy wyborze DJ-a jest również fakt, że mamy nieograniczony wybór jeżeli chodzi o dobór piosenek – hip-hop, reaggae, stare melodie z czasów naszych rodziców i dziadków, a tym bardziej kawałki, które właśnie podbijają listy radiowych przebojów nie są dla DJ-a czarną magią, wystarczy poprosić.

Tym co zdecydowanie przemawia na korzyść DJ-a jest cena – o wiele niższa niż w przypadku zespołu muzycznego. Poza tym wybierając DJ-a na wesele jak i przy organizacji innych imprez, dajemy naszym gościom możliwość zabawy nawet podczas przerw, ponieważ sprzęt, którym operuje DJ daje mu możliwość swobodnego puszczania muzyki, bez konieczności nieustannego kontrolowania sytuacji. Pamiętajmy również, że dobry DJ to także dobry wodzirej, który pociągnie naszych gości do wspólnych gier, nie pozwalając aby ktokolwiek źle się bawił.

Jakie są więc minusy przy wyborze DJ? Przede wszystkim należy pamiętać, że nie każdy DJ jest wodzirejem i czasem istnieje konieczność wynajęcia dodatkowej osoby do zabawiania gości. Poza tym bywa, że starsze pokolenie jest z góry źle nastawione do imprez prowadzonych przez DJ-a no i pozostaje też możliwość trafienia na kiepskiego DJ-a, który jedynie puszcza muzykę z laptopa i czeka aż zabawa sama się rozkręci.

Warto wybrać zespół muzyczny na wesele?

Wybierając zespół muzyczny…

Wybierając zespół muzyczny musimy pamiętać, że jest to muzyka na żywo, tak więc osoby śpiewające i grające w takim zespole muszą zostać przez nas dobrze sprawdzone. Nie ma mowy o tak zwanym wyborze w ciemno. Poza tym zespół muzyczny bywa ograniczony pod względem wyboru repertuaru muzycznego, ponieważ nie jest możliwe, żeby zagrał każdą piosenkę, którą lubicie, lub o którą poproszą wasi goście. Musimy pamiętać także o tym, że cena zespołu muzycznego jest o wiele wyższa niż cena DJ-a.

A jakie są zalety wyboru zespołu muzycznego? Jeśli zespół jest naprawdę dobry, muzyka grana „na żywo” jest ogromnym plusem. Z wyboru zespołu muzycznego na pewno ucieszą się wasi starsi krewni i ci ceniący sobie tradycyjne podejście do prowadzenia zabawy. Jeśli zamawiamy zespół muzyczny na wesele możemy również poprosić, aby grał on i śpiewał już w czasie opuszczenia domu przez młodą parę, dzięki czemu zapewnimy zarówno sobie jak i swoim gościom dodatkową rozrywkę oraz chwile, które na długo zostaną w ich pamięci. Zespół muzyczny nie ogranicza się melodią, którą gra, ponieważ gra na żywo i dzięki temu w każdej chwili może zmienić ton oraz prędkość utworu by dopasować się do gości jak i w jakimkolwiek momencie włączyć się do śpiewu i zacząć grać.

Na kogo postawić?

Zarówno DJ jak i zespół muzyczny może sprawić, że wasze wesele, impreza urodzinowa czy jubileusz będzie tak wyjątkowy, że jeszcze długo będziecie wracać do niego pamięcią na każdym rodzinnym zjeździe. Chociaż wiele przemawia na korzyść DJ-a, najważniejsze to nie stawiać na amatora. Dobrze wybrać kogoś z polecenia, jednak warto też kierować się własnym wyczuciem. Wybierając osobę, która będzie prowadzić naszą imprezę i zabawiać naszych gości musimy pamiętać, że powinniśmy dobrze oraz swobodnie czuć się w jej towarzystwie. Zwróćmy uwagę czy wybrany przez nas DJ lub członek zespołu potrafi jakoś nam doradzić, wysuwa własne pomysły, umie wytłumaczyć co się sprawdzi na organizowanej przez nas zabawie, a co z kolei niekoniecznie. Osoby, które prowadziły już wiele imprez mają doświadczenie i warto liczyć się z ich sugestiami, jednak trzeba również czuć, że nasze zdanie jest szanowane, a pomysły również brane pod uwagę. Dzięki temu możemy być pewni, że mamy wpływ na to jak będzie wyglądać nasza wymarzona impreza.

Tych, którzy chcą wynająć DJ-a na wesele lub inną imprezę, a nie są do końca zdecydowani, ponieważ chcieliby mieć choć trochę muzyki na żywo, informujemy, że istnieje możliwość wynajęcia np. saxofonisty, który wraz z DJ może zagrać Wasze ulubione utwory w niespotykanej wersji.