Close

Przyjęcie weselne zamiast wesela

Przyjęcie weselne zamiast wesela to często zmora nie samej młodej pary, ale ich rodziców, dziadków i znajomych. Dlaczego nie będziemy mogli wziąć udziału w wielkiej imprezie, najeść się do syta, tańczyć do rana i brać udziału w oczepinach? Coraz więcej narzeczonych decyduje się jednak na organizację ślubu bez wesela. Jakie mają wtedy opcje i czy warto rezygnować z tradycyjnego wesela na rzecz skromnego przyjęcia? 

Przyjęcie weselne zamiast wesela

Przyjęcie weselne zamiast wesela to doskonały sposób na to, by przede wszystkim oszczędzić pieniądze oraz przeżyć ten wyjątkowy dzień wyłącznie w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół. Dlaczego coraz więcej młodych par decyduje się na organizację przyjęcia weselnego? Pierwsza kwestia to oczywiście względy finansowe. Przyjęło się, tradycyjnie, że za wesele płacą rodzice młodej pary, co dla wielu narzeczonych było i nadal jest bardzo dobrym wyjściem. Co jednak w sytuacji, gdy rodzice pieniędzy nie maja, a tym bardziej nie ma ich młoda para, która dopiero zaczyna wspólne życie, znajduje pracę i znajduje się na samym początku drogi do zarobienia przysłowiowego miliona? Przyjęcie weselne zamiast wesela jest w takim przypadku najlepszą opcją, a poza kwestiami finansowymi jakie są zalety takiego rozwiązania? 

.

Przyjęcie weselne zamiast wesela to alternatywa dla dużych wesel
Przyjęcie w ogrodzie to świetny pomysł na organizację uroczystego obiadu

.

Przyjęcie weselne zamiast wesela – zalety

Miejsce na przyjęcie weselne

Przede wszystkim przyjęcie można urządzić w dowolnym miejscu – w ogrodzie, kameralnej kawiarni czy restauracji, zamiast dużej sali. Dużym powodzeniem cieszą się ostatnio przyjęcia, tzw. garden party z grillem i bardzo nieformalnymi strojami. Można także wynająć ciekawe miejsce i urządzić przyjęcie w formie bufetowej. Jezioro, małe ranczo, wynajęcie małego domu w górach to tylko niektóre pomysły, które można wykorzystać do zorganizowania przyjęcia zamiast dużego i tradycyjnego wesela. 

.

Cena przyjęcia weselnego

Przyjęcie weselne zamiast wesela, jak już wspominaliśmy to przede wszystkim ogromna oszczędność pieniędzy. Menu weselne to koszt co najmniej 120 zł od osoby, do tego dochodzą koszty wynajęcia sali, fotografa, dj-a na wesele oraz innych wydatków, które rosną i wcale nie chcą się zmniejszać, wręcz przeciwnie! Małe przyjęcie weselne to mniejsze koszty, również dlatego, że uroczysty obiad trwa o wiele krócej niż tradycyjne wesele. Można zamówić więc obiad, podwieczorek oraz kolację, a także tort, posiedzieć w rodzinnym gronie i nie martwić się o koszty noclegu dla gości. Pieniądze, które zaoszczędzicie na małym przyjęciu, możecie przeznaczyć na urządzanie mieszkania, czy jakąkolwiek inną ważną dla Was sprawę. 

.

Przyjęcie weselne zamiast wesela
Oryginalne przyjęcie weselne

.

Tylko rodzina i przyjaciele

Dziadek kuzyna cioci z trzeciego małżeństwa Waszego przybranego wujka na pewno obrazi się, że nie został zaproszony na wesele razem z żoną, dziećmi, wnukami, psem i rybkami, ale czy naprawdę o to chodzi w trakcie Waszego wielkiego dnia? Pewnie niektórzy powiedzą, że wesele ma być dla gości, ale dlaczego nie dla Was? W końcu to Wasz wielki dzień! Jeżeli chcecie spędzić go z najbliższą rodziną i przyjaciółmi, z którymi czujecie się dobrze, zróbcie to. Rodzinę można odwiedzić z albumem ze ślubu, jakiś czas po uroczystości, jeśli oczywiście nadal nie będzie obrażona. Dj na wesele, a raczej przyjęcie weselne powinien dostosować repertuar do klimatu małego przyjęcia i wcześniej ustalić piosenki i utwory, które będą pasowały do przyjęcia w ogrodzie czy małej restauracji. 

.

Mniej stresu, mniej pracy – skupcie się na sobie!

Na sobie i na rodzinie, bo małe przyjęcie to okazja do spokojnej pogawędki z każdym z osobna, poznania rodziny partnera i poświęcania czasu sobie i bliskim. To Wasz wielki dzień, który planuje się z dużym wyprzedzeniem, a małe przyjęcie to mnie stresu. 

.

Przyjęcie weselne zamiast wesela – pomysły

  1. Ogród – motyw rustykalny, kwiaty cięte, świece, lampiony, motywy roślinne, prostota wiejski klimat.

To opcja dla wszystkich, którzy kochają przyjęcia na świeżym powietrzu. Wykorzystać można naturalne otoczenie ogrodu, drzewa, powiesić pomiędzy nimi zdjęcia, zrobić drewniane stoły bufetowe lub klasyczny szwedzki stół. Wykorzystać do dekoracji można kłosy zbóż. Wianek na głowie panny młodej to ostatnio bardzo modna opcja jeżeli chodzi o wesela, nie tylko w stylu rustykalnym. Ważnym elementem podczas przyjęcia w ogrodzie jest odpowiednie oświetlenie, które pozwoli gościom wczuć się w odpowiedni klimat. 

.

     2. Grill – motyw grilla, pyszne przekąski, stroje nieformalne 

Dobrym pomysłem jak zamówienie cateringu grillowego wraz z sałatkami, przystawkami typowo polskimi dodatkami. Kolorowe napoje, lemoniady i prosty wystrój całego miejsca oraz delikatna muzyka pozwoli na relaks młodej pary, ale nie będzie to typowe, tradycyjne polskie wesele. Małe przyjęcie z grillem w roli głównej sprawdza się dobrze, gdy wielu gości jest w wieku młodej pary lub, gdy chcemy na przyjęcie zaprosić również dzieci. 

.

Przyjęcie weselne zamiast wesela
Grill to dobry pomysł na nieformalne stroje i pyszne jedzenie

.

      3. Obiad z rodziną i impreza z przyjaciółmi 

To bardzo popularna opcja jeśli chodzi o małe przyjęcia weselne. Młoda para zaprasza najbliższą rodzinę na uroczysty obiad w restauracji, a jakiś czas później organizuję imprezę dla znajomych i przyjaciół w klubie, w mieszkaniu lub w wynajętym apartamencie. To dobry sposób, aby dzień ślubu spędzić wśród najbliższych, a mniej formalną imprezę zrobić w zupełnie innym miejscu. W jakim? To zależy już od Was! Przecież to Wasz wielki dzień!